O nás

První ročník Světového poháru ve vybraných tanečních disciplínách se konal v prosinci roku 2014. V té době nesl název OSTRAVSKÁ VLOČKA a Ostrava byla vyhlášena Evropským městem sportu. První ročník velmi úspěšný, účastnilo se jej téměř 500 tanečníků z celé Evropy. 

Druhý ročník se konal v prosinci roku 2019 a soutěž byla přejmenována na DANCE OSTRAVA GRAND PRIX. 

Třetí ročník soutěže DANCE OSTRAVA GRAND PRIX se měl konat v říjnu 2020. Z důvodu pandemie COVID-19 jsme soutěž přesunuli na prosinec a celá soutěž se konala online, kdy soutěžící zaslali nahrávky svých tanečních výkonů a následovalo hodnocení poroty. Vyhlášení všech výsledků proběhlo v živém přenosu 30.12.2020 a následně jsme všem oceněným posílali medaile, poháry a diplomy. Bylo to zvláštní období a nepopsatelný zážitek. 

Čtvrtý ročník DANCE OSTRAVA GRAND PRIX se konal v říjnu 2021. Stejně jako u třetího ročníku jsme do poslední chvíle nevěděli, zda soutěž nebude muset být znovu online, naštěstí se soutěž uskutečnila jak měla a všichni jsme si po předešlém covidovém roce mohli zase užít soutěžní atmosféru a skvělé výkony všech zúčastněných soutěžících. 

Pátý ročník soutěže se konal v říjnu 2022, kdy byla poprvé jeho součástí i soutěž MISTROVSTVÍ SVĚTA 2022 v trojkombinaci karibských a latinskoamerických tanců pod hlavičkou světové taneční organizace WADF (WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION). Tento ročník měl zatím největší počet soutěžících tanečníků, kterých bylo téměř 1000. Tento ročník jsme před název přidali MEMORIAL PETRA ČUBANA DANCE OSTRAVA GRAND PRIX 2023. Stalo se tak na počest spoluzakladatele soutěže, který tragicky zahynul a odešel do tanečního nebe. 

Již teď se těšíme na šestý ročník soutěže DANCE OSTRAVA GRAND PRIX a druhý ročník MISTROVSTVÍ SVĚTA WADF, které proběhnout v říjnu 2023. 

Chceme ukázat Ostravu jako město, které podporuje tanec a dostane se tak do povědomí široké veřejnosti ne jen doma, ale také v zahraničí.  Naším cílem je pozvednout tanec jako umělecký i sportovní druh a přispět k jeho stabilnímu rozvoji. 

Naše velké děkuji patří městu OSTRAVA!!!, městské části SLEZSKÁ OSTRAVA!!! a také MORAVSKOSLEZSKÉMU KRAJI, kteří soutěž každoročně podporují finančním darem a také drobnými dárky pro porotu a soutěžící. 

Děkujeme také hejtmanovi Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivu Vondrákovi, CSc., který poslední ročníky převzal záštitu nad celou soutěží. 

Pořadatelem soutěže je spolek PIERRO FORTE, z.s. spolu s Tanečním klubem Pierro Forte.

Naším mottem je “ TANEC V SRDCI“.

PARTNEŘI SOUTĚŽE